BELANCO

Efe Mermer

Belenco

Belenco, içeriğindeki doğal kuvars hammaddesi ile oldukça dayanıklı, şık ve sağlam yüzeylerdir.

Belenco, yüzde 93 oranında kuvars içermektedir. Kuvars granüllerinin yanı sıra üstün nitelikli polimerlerden üretilmektedr.

Bu sayede şıklığı ile göz kamaştırmasına rağmen kullanış açısından da üstün kolaylıklar ve avantaj sağlayan bir malzemedir. Belenco yüzeyler tezgah malzemesi olarak çok dayanıklıdır.

Özellikle mermer ya da granit gibi diğer tezgah malzemeleri ile kıyaslandığında çok daha üstündür. Eğilme ya da çizilme gibi risklere karşı 4 kat daha dayanıklıdır.

Bunun dışında Belenco lekelenme, parçaların kırılması ya da çatlamalara karşı çok daha yüksek bir dirence sahiptir. Bunun dışında ev ortamında kullanılması da hijyen açısından avantaj sağlamaktadır. Pürüzsüz bir yüzeyi olması sayesinde hijyen açısından temizlenmesi de oldukça kolaydır.

Belenco kuvars yüzeyler plakalar halinde üretilmektedir. Jumbo plakalar olarak tanımlanan üstün teknolojiler ile 330 x 165 cm ebatında üretilmektedir.

Belenco Tezgah Özellikleri Nelerdir?

Belenco kuvars tezgahlar birçok açıdan oldukça avantajlıdır. Bu denli tercih edilmesinin sebepleri ise:

  • Belenco kuvars tezgahlar su emmez. Bu sayede mutfak tezgahları için uygun bir malzemedir.
  • Gözeneksiz bir yapısı olduğu için hijyen açısından uygundur. Kir ya da lekelerin tezgahın temeline nüfuz etmesi söz konusu değildir.
  • Belenco kuvars tezgahlar doğal olarak korunmaktadır. Bundan dolayı da yüzey koruyucu kullanılması gerekmemektedir.
  • Cilaya ihtiyaç duymayan bir malzemedir.
  • Belenco kuvars tezgahlar günlük temizlik rutini dışında ekstra bakıma ihtiyaç duymaz.
  • Belenco kuvars tezgahları parlaklığını doğal olarak içindeki kuvarslardan almaktadır. Kuvarsın mekanik olarak aşındırılması ile üretilen Belenco kuvars tezgahlar, bu sayede doğal olarak parlaklığını uzun yıllar korumaktadır.
  • Bu tezgahlar diğer malzemelere göre çok daha yüksek dayanım gücüne sahiptir. Ancak aşırı sıcaklıklara dikkat edilmesi gerekir. Ocak ya da fırından direkt olarak alınan tepsi, tava ya da tencerelerin tezgaha koyulmaması gerekir.
  • Günlük temizlik için nemli ve yumuşak bezler ile temizlik yapmak yeterli olacaktır. Sıvı deterjan dışında ağır kimyasallar ile temizlenmesine gerek yoktur.
  • Belenco kuvars tezgahlar yüksek yüzey direncine sahiptir.
TOP